Livrare GRATUITĂ la comenzile de peste 200 de lei.

Să mâncăm etic. O analiză a moralității consumului de animale

17,00 lei

164 pagini, 13/20cm

În stoc

Veganismul nu este o opțiune culinară sau o variantă mai sănătoasă de a ne alimenta, ci mai ales o problemă de moralitate, pentru că, așa cum afirmă autorii, provocăm o imensă suferință miliardelor de animale pe care le consumăm doar pentru plăcere. Dieta tradițională bazată pe alimentele de origine animală nu doar că este cu totul inutilă omului, dar este nesănătoasă atât pentru corpul nostru, cât și pentru mediul înconjurător. În plus, există o mare varietate de rețete vegane la fel de gustoase și ușor de preparat. Cartea, un adevărat eveniment editorial în România, dă startul unei importante dezbateri în ceea privește obișnuința vinovată de a provoca suferință și moarte atâtor ființe pe care pretindem că le iubim.

Citiți mai multe despre acest volum pe veganism.ro.

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Să mâncăm etic. O analiză a moralității consumului de animale”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Să mâncăm etic. O analiză a moralității consumului de animale

17,00 lei

În stoc

COȘ DE CUMPĂRĂTURI 0

Descoperă ediția completă
POSTUL TERAPEUTIC,
Cezar Elisei.
SOMA. ANIMA. PNEVMA.

Două volume fundamentale – de la biologie la conștiință, de la hrană la sens. O lucrare construită în ani de cercetare și experiență.

Adăugat la lista de dorințe